Veľvyslanectvo mladých, už pozná tohtoročných víťazov aj v kategórii vysoké školy. Porota vybrala tri najlepšie projekty, no ocenila aj kvalitu ostatných prác.
Na tretej priečke sa umiestnila Karolína Masárová z Ekonomickej univerzity Bratislava so svojím projektom Vplyv mikrofinancovania na posilnenie postavenia žien. Druhým miestom porota ocenila Sofiu Vulganovú z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislava, a to za prácu Zachovanie reprodukcie u onkologických pacientok. Ako najlepší projekt vybrala odborná porota prácu Tomáša Krištofa z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského Bratislava s názvom Operácia by-pass tlčiaceho srdca. Víťaz získal 1000 eurový šek od spoločnosti Philip Morris a všetci študenti, ktorí sa umiestnili na prvých troch priečkach, knihy od vydavateľstva Ikar a od Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Írska. Sofia Vulganová aj finančnú prémiu 200 eur a jazykový kurz od jazykovej školy Volis Academy.
Riešili aj šikanovanie
„Práce boli veľmi kvalitné, dali ste do toho veľa energie. Oceňujem, že tu zazneli aj také vážne témy ako je šikanovanie,“ uviedol vo svojom hodnotení Martin Volek, podpredseda predstavenstva Bratislava Tourist Board, zakladateľ a majiteľ Volis Academy. Spomínanému šikanovaniu sa venoval Dávid Števko z Paneurópskej vysokej školy v Bratislava fakulty práva. Všetci vysokoškoláci dostali zároveň diplom ako ocenenie za účasť a diplom a voucher Návšteva Európskeho parlamentu od poslanca Európskeho parlamentu Ivana Štefanca.